W sobotę 3 grudnia w Poznaniu odbyły się Warsztaty i Turniej Kyudo. Na zaproszenie poznańskiego Centrum Tengukai swoim przybyciem odpowiedzieli przedstawiciele Warszawskiej, Krakowskiej, Wrocławskiej i Łódzkiej sekcji. Trening poprowadzili: Michał Mazurek, Janusz Surma i Krzysztof Haczek.

Zajęcia rozpoczęły się taihai, a następnie przeprowadzony został trening indywidualny. Przy makiwarach, pod czujnym okiem Janusza i Krzysztofa szkolili się młodsi adepci Kyudo. Po treningu odbył się turniej drużynowy. Uczestnicy trzyosobowych drużyn oddali po 12 strzałów w trzech kolejkach. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna „Hałaśliwe śnieżynki” w składzie: Michał Mazurek, Paula Trela i Krzysztof Haczek – 15 trafień. Na drugim miejscu uplasowała się formacja „Zielone Małpy” z 10 trafieniami a na trzecim „Bojowe łosie” – 6 trafień. W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zdobył Michał Mazurek pokonując w dogrywce Bogdana Mytnika.

Zwieńczeniem spotkania był turniej o „Kulawego Mikołaja”. Wszyscy zawodnicy prześcigali się by utrącić Mikołajową „godność” co ostatecznie udało się Bogdanowi. Gratulujemy.

… a czekoladę wyjadł jak zwykle Janusz…