Kończymy rok 2023

Kończymy rok 2023

W tym roku grudniowa przerwa w naszym honbu dojo nieco dłuższa. Więc choinkowe spotkanie, które mieliśmy 15. grudnia było jednocześnie zamykającym rok. Jak zwykle były konkursy, prezenty i objadanie się 🙂  Dużo nas, co bardzo cieszy! Wpadło “na chwilę” i zostało na dłużej kilkoro młodych-zdolnych, więc przed sempaiami kolejne wyzwania. Udaje nam się uzupełniać braki w klubowym sprzęcie, ale i indywidualnie też całkiem nieźle to wygląda.

W części “sportowej” Patryk pokazał kunszt trafiając idealnie w środek tarczy. Pewnie procentuje doświadczenie zebrane podczas reprezentowania Ayame w Lidze (pamiętacie pewnie, że w tym roku zajęliśmy drugie miejsce?).

No a potem były już tylko pogaduszki i zajadanie. No i oczywiście rozpakowywanie prezentów.

Ale żeby nie było, że się obijaliśmy już do końca roku – ostatni trening w Wiśniowej Górze wypadł tym razem 30. grudnia! Byli goście, były “bąbelki” (bezalkoholowe oczywiście!), było mochi, trochę turniejowych emocji, sporo taihai na przyzwoitym poziomie i “zwyczajne” strzelanie.

Kto spróbował, ten wie, że w kyudo strzelanie rzadko (nigdy?) nie jest “zwyczajne” 😉

Nadchodzący rok zapowiada się kyudowo bardzo intensywnie (zaglądajcie do naszego kalendarza!). Więc pewnie to, że Kanji Roku 2023 zostało wybrane zei 税 (podatki) może się i nam przyda? Miejmy nadzieję, że w pozytywnym sensie…

Życzymy zatem wszystkim naszym Przyjaciołom (kyudowym i nie tylko) wielu wspaniałych przeżyć, pomysłów oraz zdrowia, energii i cierpliwości do ich realizacji. Niech Moc będzie z Wami. A Wy – bądźcie z nami! Nasze dojo zawsze stoi dla wszystkich otworem, więc wpadajcie jak najczęściej. Zawsze to wielka przyjemność potrenować wspólnie.

Więcej grudniowych fotek oczywiście w naszych ayamowych galeriach. Zajrzyjcie koniecznie!