Kyudo Time – dopełniacz

Home Kyudo Time – dopełniacz

Tematy nie związane bezpośrednio z kyudo (czyli budo ogólne)

Wiedzieć nie znaczy umieć

Wiedzieć nie znaczy umieć

Uważność jako aspekt budowania i utrzymania równowagi pomiędzy trzema sferami współtworzącymi jakość naszego działania.

Blogi o budo

Świetny blog i ważny z kilku powodów. Po pierwsze – dziewczyny. Po drugie – taż z Łodzi 🙂 A po trzecie – mądrze piszą.


  • 10 września 2020 Eee… Czterolatek na treningu sztuk walki? To na pewno dobry pomysł?
    Pytanie, które pojawia się często, w wielu wariantach, zadawane zarówno przez rodziców jak i trenerów. W obecnych czasach nikogo już nie dziwi widok biegających za piłką 4-latków lub 5-latków. Artykuł Eee… Czterolatek na treningu sztuk walki? To na pewno dobry pomysł? pochodzi z serwisu Samurajki.

Też blog redagowany przez kobietę, ale tym razem uzbrojoną. W miecz.


  • 1 sierpnia 2020 Sztuka opróżniania własnej filiżanki
    Uwielbiam malarstwo. Gdy podziwiam obrazy mistrzów, zwracam uwagę nie tylko na kolory, technikę czy wierne odwzorowanie natury, przedmiotów i postaci. Każdy obraz jest dla mnie oknem, przez które zaglądam do…

Niestety od dawna nie aktualizowany blog Wayna Muromoto – jednego z lepszych znawców budo. Ale w dalszym ciągu mnóstwo ciekawych rzeczy do czytania.

Nazwisko Radzikowski z pewnością ma polskie korzenie. Ale (chyba przybrane?) imię Saneteru – już niekoniecznie. Ale blog dość fajny. I dojo między Nara i Osaka więc może będzie szansa na odwiedziny?


  • 1 czerwca 2020 Saya no uchi
    I train to strike correctly. I perform keiko to understand the angles of my sword. Swordsmanship and sword combat at that the center of my life, however I am not interested in performing violence on others. There is a saying prevalent in swordsmanship, Saya no uchi de katsu, victory without drawing the sword. I see […] The post Saya no uchi appeared first on Shinkan Ryū Kenpō.


Świetny blog  Petera Boyana, Amerykanina uprawiającego od ponad 30 lat judo, iaido i jodo (przez kilka lat w Japonii). Sporo ciekawych artykułów o różnych aspektach budo. Zdecydowanie do poczytania.