Równolegle

Równolegle

Ruszyła tegoroczna Ogólnopolska Liga Kyudo. W pierwszym spotkaniu drużyna Ayame wywalczyła drugie miejsce! 🙂 Kolejne zmagania odbędą się w “naszym” dojo Sakurayama 17.06.2023. Liczymy, że znajomy teren i gorący doping dodadzą naszym zuchom skrzydeł i wynik będzie równie dobry.

Tymczasem druga część Ayame pracowała wraz z liczną grupą Gości z Trójmiasta, Warszawy i Opola nad tak przyziemnymi sprawami jak prawidłowe długości ashibumi, daisan i kai. Kolejny raz okazało się, jak ważne jest wracanie do podstaw i kontrolowanie takich detali. I to, że fajnie mieć “gadające lustro” w postaci sempaia, który to zauważy, zwróci uwagę, podpowie jak być powinno i przypilnuje, żeby było jak trzeba.

Jak zwykle było sporo taihai w różnych konfiguracjach (również Honda-ryu). Wygląda na to (sądząc po prośbach uczestników 😉 ), że zaczyna się to nam coraz bardziej podobać. Więc jeśli tęsknisz za współpracą w tachi – przybywaj do nas na trening! 🙂  Było niby zwyczajnie, ale jakoś wyjątkowo. Yawatashi po dłuższej przewie (Filip), pierwsze strzały na pełen dystans (Mateusz), pierwszy występ w kimonie (Robert)… Drobne kroczki, ale rozwijające każdego osobno i nas wszystkich jako grupę również.

No i jeszcze jeden ważny moment. Nasi trójmiejscy Przyjaciele z klubu Mizutori otrzymali piękną kaligrafię na ich nową kamizę. Bishin bisha 美心美射 – piękne serce, piękny strzał. Niech ta myśl przyświeca wszystkim, nie tylko w Gdańsku.

A Ayame zaprasza w gościnne progi. Terminy – jak zwykle w naszym kalendarzu.