Od pewnego czasu zbieramy statystyki odwiedzin naszej strony. Wyobraźcie sobie, że w ciągu ostatnich 90 dni odwiedziło ją ok. 1.300 użytkowników podczas ok. 18.000 wejść. Głównie z Warszawy i Łodzi (po ok. 250), ale również z Wrocławia, Krakowa, Poznania, Katowic i Gdańska liczby były w okolicach 40-80 użytkowników. Fajnie, że ok. 1/3 z nich powraca. Około 2/3 trafia do nas poprzez różne internetowe wyszukiwarki. Ale 1/5 zna nasz adres, bo wchodzi bezpośrednio 🙂
Dwucyfrowe ilości użytkowników były również z Japonii, Niemiec, Francji, USA, UK i Holandii. A to – biorąc pod uwagę, że strona jest wyłącznie polskojęzyczna – co najmniej cieszy.
Najczęściej czytane ostatnio artykuły (oprócz nowości, galerii i kalendarza) to:
– Sztuka siadania
– O! Strzało!
– Nie szata zdobi kyudokę
Jeśli jeszcze nie czytaliście to oczywiście możecie to nadrobić 🙂
Jeśli chodzi o urządzenia to nieco więcej z Was zagląda tu z urządzeń mobilnych (55%) niż stacjonarnych.
Ale promocja w internecie to nie wszystko. Spotykamy się również z Wami “w realu”. Jak na przykład podczas ostatniego Dnia Kultury Japońskiej w “naszym” II LO. Impreza ze sporą tradycją (tegoroczne wydanie miało numer XI, choć tak naprawdę był to 10-ty raz – ze względu na pandemię jedna z edycji “przepadła”). Na opowieści o japońskim łuku i pokazie taihai cierpliwie siedziało ponad 50 osób! Bardzo dziękujemy, że byliście z nami!
Zapraszamy również na nasze treningi, bo tam i czasu i miejsca więcej, żeby się poznać, poćwiczyć i wspólnie pobawić. Jeśli mielibyście ochotę się wybrać indywidualnie – to najpierw zajrzyjcie do Pytajnika a następnie do Kalendarza. A gdybyście chcieli zorganizować zajęcia dla większej grupy znajomych – skontaktujcie się nami. Poprzednie warsztaty na których gościliśmy pracowników Fujitsu chyba się spodobały, bo przybyli ponownie 🙂
A na koniec – niespodzianka!
Wzorem innych klubów – z Krakowa, Poznania czy Opola – postanowiliśmy przestać się ograniczać wyłącznie do kyudo! Okazuje się, że japoński miecz jest wspaniałym uzupełnieniem japońskiego łuku! Dlatego rozpoczynamy również treningi iaido 居合道! Jeśli macie ochotę na taką równoległą przygodę z budo – przybywajcie koniecznie!
Jednak kyudo przede wszystkim! Nad Waszym rozwojem czuwa czujne grono sempaiów. Więc po prostu – zaglądajcie do nas! 🙂