Wracamy

Wracamy

W Łodzi ferie zimowe były tylko z nazwy. Śniegu jak na lekarstwo. Co nie znaczy, że Ayame się nudziło ?

Sporo później niż poprzednim razem dotarły wyniki drugiej edycji video shinsa. Podobnie jak rok temu – wszyscy zdający mogą odnotować sukces w swojej kyudowej karierze.
Z przyjemnością przemeblowaliśmy zatem ayamowe yudansha, bo możemy pochwalić się kolejnymi stopniami:

Shodan: Patryk Gaj, Julia Kucharska, Adam Molenda i Alexandra Pavel
Nidan: Jacek Marciniak

Ogólnie w Polskim kyudo przybyło 16 pierwszych i 11 drugich danów.

Zajrzyjcie do relacji z pierwszej edycji.

Jakiś czas temu IKYF zasugerowała, że ze względu na powrót możliwości egzaminów live, egzaminy w wersji video przestaną funkcjonować. Jednak okazuje się, że w tym roku będziemy mieli kolejną szansę zdawania na odległość. Najprawdopodobniej ze względu na olbrzymią liczbę zgłoszeń (prawie 400 osób chciałoby zdawać na 1 i 2 dan!), które fizycznie obsłużyć byłoby niezmiernie trudno, zapadła decyzja, że te stopnie będą nadal weryfikowane zdalnie. Ale wraca szansa zdobycia wyższych szlifów, bo 10..13.08 w Noisiel pod Paryżem odbędą się ponownie egzaminy w formule znanej z przed pandemii. Będziemy trzymać kciuki, bo i od nas szykuje się wyprawa.

Tradycyjnie już, wspólnie z II LO, zorganizowaliśmy Ferie z Kyudo. W tym roku było wyjątkowo, bo gościliśmy na pierwszym treningu ponad 20 osób! Okiełznanie takiego wulkanu energii było nie lada wyzwaniem ? Ale jakoś daliśmy radę, a sądząc po minach gości – było nieźle.

Drugi feriowy piątek był już troszkę spokojniejszy. Więc mogliśmy nacieszyć się enbu w wykonaniu naszych nowych danów. Gratulacje! Również dla sempaiów, którzy przyłożyli rękę do tego sukcesu. Mamy taki zwyczaj, że każdy po zdanym egzaminie prowadzi samodzielnie zajęcia. Więc teraz czekamy na propozycje tematów i terminów.

W tzw. „międzyczasie” kolejne zimowe zajęcia w Wiśniowej Górze z gościnnym udziałem ekipy z Gdańska no i po feriach. Wracamy do ustalonego porządku. Nuda… ?

Ale i tak zapraszamy!

 

Comments are closed.