Pokaz kyudo w Ogrodzie Botanicznym 2018

Pokaz kyudo w Ogrodzie Botanicznym 2018

W niedzielę 20 maja w Łódzkim Ogrodzie Botanicznym odbyła się wielka majówkowa impreza. W tym roku podczas majówki świętować było można również 45-lecie Ogrodu Botanicznego w Łodzi oraz 25-lecie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Nie obyło się bez koncertów, konkursów, wycieczek i pokazów różnej maści. Między innymi, w ramach pokazu kultury japońskiej tworzonego przez Ośrodek Języka i Kultury Japonii im. prof. Ryochu Umedy w Łodzi, byliśmy prezentować łucznictwo japońskie w plenerze.

Pogoda dopisała, atmosfera była gorąca, zainteresowanych kyudo nie brakowało i mogliśmy poczuć wzrok tłumów na naszych plecach z zaciekawieniem obserwujących każdy ruch. Dodatkowo można było posłuchać o kyudo opowieści lekko teoretycznych, a odważni mieli okazję spróbować strzelania z yumi. Łuk japoński. – największego łuku na świecie. Dzieci również mogły się wykazać strzelając z yumi. Łuk japoński. taro, mniejszego łuku ćwiczebnego, w czym nie ustępowały dorosłym. Kwintesencją warsztatów i pokazów był mini turniej o cukierka. Każdy z chętnych, który trafił w mato mógł otrzymać coś słodkiego na ząb, aby uczcić sukces trafienia w tarczę.

Już za rok kolejna majówka w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi, a my już nie możemy się doczekać ponownego spotkania z zainteresowanymi łucznictwem japońskim – kyudo.

Do zobaczenia za rok.