Życzymy sobie i Wam

Życzymy sobie i Wam

Ostatni trening przed Świętami, więc w Ayame tradycyjnie już mini-turniej z prezentami. Tym razem były nawet dwie konkurencje. Obie wygrał wprawdzie Maks, ale tym razem nie o sportowe emocje (głównie przynajmniej) chodziło 😉. Świecące jak UFO mato okazało się dużym wyzwaniem! 😊 Trochę fotek jak zwykle w naszych galeriach.

Ponieważ był to jednocześnie nasz ostatni wspólny trening w tym pandemicznym roku – zrobiliśmy małe podsumowanie. Wyniki są (przynajmniej statystycznie) wcale nie takie złe jakby można było przypuszczać!

Przybyło nam kilka nowych osób (i to zdolnych!), udało się (dzięki Paula!) sprowadzić przynajmniej część zakupów z Japonii, mamy (dzięki Tomek!) nowy mon, wystawa w Kuroneko i materiały promocyjne, działa (dzięki Maks!) nowa strona. Sakurayama stała się w naszym kyudowym światku miejscem znanym i odwiedzanym. Jakimś cudem udało nam się pojechać do Wiednia (to chyba nasze Wydarzenie Roku), zacieśniliśmy współpracę z grupą Umemi, oprócz nowych klubowych koszulek mamy też ayamowe maseczki (oby zaległy w szafie jak najszybciej). W kyudowej biblioteczce (ciągle czeka na swoje miejsce na naszej stronie) kilka nowych, ciekawych pozycji.

Co jeszcze? Urodziny Tengukai, inauguracja krakowskiego Suiren, odbudowa jurty w Budojo, wizyta w Opolu. Ale także (niestety ☹) koniec działalności Wrocławskiego Stowarzyszenia Kyudo, treningów w Obornikach, skypowych spotkań z Ogasawara-ryu…
Żeby strzała mogła polecieć – najpierw musi się mocno cofnąć…

Zatem życzymy sobie i Wam, żeby znowu można było normalnie podróżować i spotykać się bez restrykcji (tego bardzo brakuje…), żeby można było chodzić na zajęcia do klasy lub auli, a nie do drugiego pokoju, żebyśmy mieli za co jeździć, uczyć się i spotykać. No i przede wszystkim, żeby przypadłości, które nam ewentualnie mogą doskwierać ograniczały się do odcisków na lewej dłoni (we właściwych miejscach 😊) i przyjemnych zakwasów po dobrym wysiłku.

Jak zwykle zapraszamy do naszego małego dojo!

Ilość treningów w 2020 roku

0 Hombu dojo Ayame
0 Sakurayama
0 Warszawa Umemi
0 Wiedeń

Średnio osób na treningu

0 Hombu dojo Ayame
0 Sakurayama
0 Wiedeń

Biorąc pod uwagę, że w 2020 roku były 52 piątki, z czego  9 przypadało no wakacje a 3 na dni świąteczne, to “nasycenie” roku zwykłymi treningami wyniosło 28/40 czyli 70% (i to pomimo pandemicznej wyrwy)!
No i ta frekwencja! Średnio prawie 10 osób na trening! Brawo!
W Sakurayama minimum to 9, a maksimum aż 20 osób! To naprawdę fajne uczucie, gdy widać, że jest się dla kogo starać.

AYAME życzy Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku

Na fotce brakuje kilku osób, którym obowiązki nie pozwoliły być na treningu tym razem. Ale są z nami!